Česky Slovensky English
| Akční ceny | Zlevněné zboží | Nové produkty | Sortiment | Ceník | Školení | Napište nám |

Odborné články

Export do PDF Technologie  
     
   
Tisk Záznamy 1 - 6 z 6 Záznamů na stránku
Analýza kvality digitálního vysílání DVB

O nástupu digitálního vysílání se mluví stále častěji. Jedním z důvodů je konec zkušebního vysílání a náběh řádného vysílání. Koneckonců termíny vypnutí vysílačů analogových stanic a zapnutí vysíláčů digitálních stanic jsou již přibližně známy. Proto je vhodné se zaměřit také na druhou stránku věci - kvalitu. V souvislosti s digitálním vysíláním se často mluví o křišťálově čistém obrazu a zvuku, někdy se prostě mluví jen o digitální kvalitě a bere se za samozřejmost vyšší kvalita. Je ale toto označení na místě? Nejde jen o čistou propagandu?

  Celý článek
Formáty videosignálu

Video v digitální formě není jen záležitost DivX nebo MPEG. Pokud potřebujeme umět nagrabovat video, zpracovat ho a zase někam uložit, je třeba vědět také něco o komerčních formátech jako je PAL, NTSC, VHS apod., ze kterých vlastně všechno vychází. Z toho se pak odvíjí, jaké rozlišení použít pro zachytávání, aby nebylo zbytečně vysoké popř. příliš nízké, čímž by se ztratila hlavní výhoda digitální editace - kvalita.
Pojďme se podívat na základní parametry nejrozšířenějších formátů.

Na počátku bylo ....

  Celý článek
Výklad pojmů ROZLIŠENÍ a PIXEL

Nejprve pár slov o rozlišení.

Sám pojem rozlišení má význam obrazové ostrosti a je měřen v "linkách horizontálního/vertikálního rozlišení".
TV obraz je vždy tvořen 576 horizontálními řádky, pokud budeme mluvit o aktivní části TV snímku, bez 49 "služebních" řádků. (Ve skutečnosti má celý přenášený videosignál v normě PAL nebo CCIR 625 televizních řádků). Princip je možné demonstrovat na příkladu žaluzií, kdy okno bude mít 576 proužků žaluzií a v každé mezeře mezi jednotlivými žaluziemi vidíte jeden řádek TV obrazu. Z toho důvodu zůstává vertikální rozlišení, tedy ostrost obrazu sledovaná shora dolů, vždy stejná.

  Celý článek
Zásady provozování CCTV
z hlediska zákona o ochraně osobních údajů

Koncem roku 2004 vydal Úřad pro ochranu osobních údajů informační leták na téma ochrany osobních údajů a soukromí. Leták, který byl rozeslán magistrátům, městským úřadům, úřadům městských částí, úřadům městských obvodů a obecním úřadům, obsahoval soubor informací, které by měly zejména občanům zpřístupnit problematiku ochrany osobních údajů v souvislosti s jejich právy.

  Celý článek
Kamery společnosti Samsung Techwin založené na otevřené platformě WiseNetIII byly integrovány s VMS XProtect společnosti Milesto
Oceňované síťové kamery společnosti Samsung Techwin založené na otevřené platformě WiseNetIII byly úspěšně integrovány se softwarem pro správu videa XProtect společnosti Milestone Systems.   Celý článek
Otázky o odpovědi interview s panem Jongem Wanem Limem

Krátce poté, co byl jmenován generálním ředitelem společnosti Samsung Techwin Europe Ltd, představil pan Jong Wan Lim na konferenci s obchodními partnery společnosti svoji vizi budoucnosti. Pan Lim prohlásil, že rok 2014 bude ?rokem změny ? novým začátkem?. Samsung Techwin se bude ještě usilovněji snažit vytvářet nové obchodní příležitosti pro své zákazníky a přitom nadále budoucím i stávajícím zákazníkům poskytovat bezkonkurenční podporu.

Osm měsíců poté, co převzal odpovědnost za vedení jednoho z nejrychleji rostoucích evropských výrobců bezpečnostních zařízení, vysvětluje pan Lim, jak se formuje jeho vize nadcházející změny.

  Celý článek


1

Aktuální akce